De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.
Kort voor 11.00 uur "werd een bomdreiging gemeld" aan boord van een vliegtuig dat was geland op Charleroi, zei een woordvoerster. Daarna werd de start-en-landingsbaan gesloten.
"De bevoegde autoriteiten hebben het overgenomen." Charleroi, ten zuiden van Brussel, is een belangrijk Europees knooppunt voor prijsvechter Ryanair.
Aan boord van het vliegtuig, dat uit Porto kwam, bevinden zich 166 passagiers, zegt een luchthavenwoordvoerster. De passagiers zijn nog aan boord en zullen geëvacueerd worden als de politie daarvoor de goedkeuring geeft. Rond het vliegtuig is een veiligheidszone van 500 meter afgekondigd. De luchthaven van Charleroi is het op een na grootste vliegveld van België.