In de rubriek ‘De vakantie van…’ vragen we reisprofessionals hoe zij zélf vakantie vieren. Want als je de hele dag bezig bent met het plannen van andermans vakanties, hoe ziet je eigen vakantie er dan eigenlijk uit? Leona de Waart, ZRA bij YourTravel, gaat deze zomer met haar gezin naar Kos, maar die keuze was niet makkelijk: "Ik ben zelf mijn lastigste klant, het is niet snel goed!"
Eigenlijk zou de zomervakantie van Leona er heel anders uitzien: met z’n allen naar de Côte d’Azur, hond achterin, lange autorit voor de boeg. Maar met drie lange puberjongens op de achterbank en weinig animo voor een roadtrip, werd het plan omgegooid. "We hebben uiteindelijk last-minute gekozen voor een vliegvakantie naar Kos. Iets wat totaal niet op de planning stond, maar mijn enige wens was om samen een bestemming te ontdekken die we nog niet eerder hadden gezien. En de jongens vonden alles prima, als ze maar in een vliegtuig zouden zitten!"
Het gezin verblijft een week op het eiland. Een concrete planning is er nog niet, maar dat ze voor een aantal dagen een auto gaan huren staat al vast. “Op die manier kunnen we op ons eigen tempo het eiland ontdekken. Dat is voor mij onderdeel van het ultieme vakantiegevoel: 's ochtends met de auto op pad, daarna lekker chillen aan het zwembad en 's avonds gezellig dineren op een plek waar we verschillende gerechtjes kunnen delen. Lekker kletsen, spelletjes doen. Dat niets moet en alles mag!"
Als reisprofessional zou je denken dat het boeken van een eigen vakantie een fluitje van een cent is, maar niets is minder waar, vertelt Leona. “Ik ben zelf mijn lastigste klant. Niks is goed, te duur, verkeerde ligging, slechte verhalen van mijn klanten: er lijkt altijd wel iets te zijn. Gelukkig is mijn man heel makkelijk en hakt hij de knoop dan voor mij door. Eerlijk gezegd ben ik voor mezelf niet zo van het puzzelen, wat ik voor mijn klanten wel graag doe."
In haar koffer mogen haar badkleding en een goed boek niet ontbreken. En vooruit, de laptop gaat ook mee. "Maar het streven is om hem niet te gaan gebruiken..." Waar ze het meest naar uitkijkt? Dat is meteen ook Leona's grootste motivatie voor deze vakantie: “Het klinkt misschien cliché, maar ik kijk vooral uit naar weer mooie herinneringen maken met het gezin. Daar doe je het voor.”
Wil jij ook je vakantieplannen met ons delen? Mail ons via [email protected]