Op de Amsterdamse beursvloer klonk onlangs een bijzonder geluid: de iconische gong van Euronext werd geslagen door Holland America Line. Tijdens de ceremonie maakte de rederij bekend dat er vanaf 2027 een extra schip vanuit Amsterdam zal vertrekken én werd de nieuwe campagne ‘Savour the Journey’ gelanceerd.
Met deze campagne legt Holland America Line de nadruk op het genieten van de reis zelf: van culinaire hoogtepunten tot bijzondere ontmoetingen onderweg. “Het is een eer voor Holland America Line om de handelsdag op Euronext te openen,” zegt Nico Bleichrodt, Vice President International Sales & Marketing. “Dit symbolische moment viert onze terugkeer naar Amsterdam in 2027. Naast onze cruises vanuit Rotterdam zal de Zuiderdam vanuit Amsterdam twaalf reizen naar Noord-Europa maken. Daarmee komt het totaal aantal afvaarten vanuit Nederland op maar liefst 55.”
De gong werd geslagen door Captain Arno Jutten, in aanwezigheid van vertegenwoordigers van Holland America Line en diverse media. Na de ceremonie volgde een korte presentatie over de toekomstplannen van de rederij. Hierin werd bevestigd dat de vloot in 2026 en 2027 wordt uitgebreid naar drie schepen die vanuit Nederland vertrekken.
Aansluitend stapten de gasten aan boord van een historische sloep voor een vaartocht door de Amsterdamse grachten. Deze sloep diende ooit als reddingsboot van een HAL-schip. Onder het genot van hapjes en drankjes werd de rijke maritieme geschiedenis van de rederij herdacht, geheel in lijn met het nieuwe motto: Savour the Journey.