KLM gaat de cabine-indeling van de intercontinentale vloot aanpassen. Er komen extra Premium Comfort-stoelen bij. Daarvoor moeten de keukens wat kleiner worden en worden de Economy Comfort-stoelen in een aantal toestellen geschrapt.
De aanpassingen worden in 2027 geïntroduceerd in de intercontinentale Boeing-vloot. Dat zijn 58 Boeing 777's en 787's. KLM zegt dat er veel vraag is naar de wat comfortabelere stoelen in de zogenoemde Premium Comfort Class en gaat daar nu dus meer ruimte voor creëren. In deze klasse krijg je een betere stoel, staan er minder stoelen op een rij, zijn er grotere tv-schermen en is het eten ook beter dan in Economy.
In bijvoorbeeld de Boeing 787-10 gaat het aantal van deze stoelen omhoog van 28 naar 35. In de andere Boeings die intercontinentaal vliegen komen maximaal 40 Premium Comfort-stoelen per toestel. Dat gaat ten koste van de Economy Comfort-stoelen. Die stoelen zijn dezelfde als in de Economy Class maar bieden iets meer beenruimte. “Economy Comfort gaat in een aantal Boeings die intercontinenetaal vliegen verdwijnen,” vertelt een woordvoerder van KLM aan deze site. Het is nog niet duidelijk in welke toestellen precies. In de 787-10 keert de tussenklasse in ieder geval niet meer terug. Wel is er naast de extra Premium Comfort-stoelen nog ruimte voor wat extra gewone Economy stoel
De keukenruimte aan boord wordt verkleind om meer ruimte te bieden aan alle extra stoelen. Door de dienblaadjes met het eten anders te stapelen kan KLM straks niet 54 maar 84 maaltijden kwijt in een trolley. “Daardoor zijn er tot acht trolleys minder nodig op een vlucht.” Met minder trolleys is ook de doorsteek in de keukens niet meer nodig. Die wordt in de nieuwe indeling dan ook geschrapt, waardoor opnieuw meer ruimte beschikbaar komt voor stoelen. Nadeel is wel dat als je bijvoorbeeld naar het toilet wilt aan de andere kant van het toestel, je helemaal voor- of achterlangs moet lopen.
KLM zegt dat de nieuwe indeling er ook voor moet zorgen dat er meer contact is tussen personeel en passagiers. “Uit onderzoek merkten we dat passagiers dat belangrijk vinden,” aldus de woordvoerder. “Zo gaan we straks weer een drankje uitserveren na de start. Nu deelden we alleen een flesje water uit. Aan het eind van de vlucht gaan we ook weer een chocolaatje of iets anders uitdelen. Het zorgt allemaal voor interactie.”
KLM wil niet zeggen hoeveel de verbouwing van de 58 toestellen gaat kosten.