21 januari 2026
Thumbnail voor VS minder geboekt door onzekerheid, niet door afkeer

VS minder geboekt door onzekerheid, niet door afkeer

De recente berichtgeving in De Telegraaf over dalende boekingen naar de Verenigde Staten vraagt om een reactie. Volgens ANVR-directeur Frank Radstake is er geen sprake van afnemende aantrekkingskracht van de VS, maar van uitstelgedrag door onzekerheid.

“Reizigers houden niet van onzekerheid,” zegt Radstake vandaag tegen Reisbizz. “Amerika blijft een prachtig land: de nationale parken zijn even indrukwekkend en de steden even aantrekkelijk als altijd.”

Juist in de periode waarin veel zomervakanties worden geboekt, werkt terughoudendheid extra hard door in de cijfers. Dat betekent echter niet dat reizigers de VS afschrijven. "Ze wachten af of kiezen tijdelijk voor een alternatief." Opvallend is dat de VS momenteel juist goed geprijsd is. Door acties van luchtvaartmaatschappijen zijn vliegtickets relatief goedkoop. De lagere vraag heeft dus niets te maken met product of prijs, maar met sentiment.

Radstake benadrukt dat de ANVR en reisorganisaties 'aan dezelfde kant van de tafel' zitten. “Ik leef mee met iedereen die zich inzet voor het toerisme naar de VS, maar dit ligt buiten onze invloed. Het is een rotsituatie.”

Recente berichten