Israël en de Verenigde Staten hebben zaterdagochtend aanvallen uitgevoerd op meerdere steden in Iran, volgens de Israëlische minister van Defensie Israel Katz en Amerikaanse functionarissen. De aanval zal gevolgen hebben voor de luchtvaartindustrie in de regio. KLM besloot donderdag al te stoppen met vluchten naar Tel Aviv per 1 maart. De maatschappij besloot ook zaterdag 28 februari niet te vliegen.
Israël heeft in het hele land de noodtoestand uitgeroepen toen de aanvallen begonnen, uit vrees voor Iraanse vergeldingsacties.
De aanvallen volgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump wekenlang had gedreigd Iran aan te vallen vanwege zijn nucleaire programma, evenals een binnenlandse repressie in Iran waarbij duizenden demonstranten zijn omgekomen.
De Amerikaanse president Donald Trump beschreef de militaire campagne als “omvangrijk en aanhoudend” en bedoeld om te voorkomen dat Iran Amerikaanse levens in gevaar brengt. Hij zei dat Iran had gewerkt aan het heropbouwen van zijn nucleaire programma na een Amerikaanse bombardementsactie in juni op zijn nucleaire installaties.
Geen goedkeuring
De laatste keer dat de Verenigde Staten Iraans grondgebied aanvielen was in juni 2025, toen president Donald Trump oorlogsvliegtuigen opdracht gaf om zware bommen te laten vallen op drie nucleaire locaties in Iran. Met die aanval werd hij de eerste Amerikaanse president die toestemming gaf voor een aanval op Iran, na bijna een halve eeuw van vijandigheid met de Islamitische Republiek.
Flight Radar
Ondanks de aanvallen op Iran vonden er tijdens het eerste uur van de aanslagen nog vluchten plaats van commerciële luchtvaartmaatschappijen boven het land blijkt uit beelden van het platform Flight Radar 24.