1 oktober 2025
Thumbnail voor Door de lens van: Richard Ruiter van Flow Reizen

Door de lens van: Richard Ruiter van Flow Reizen

“Tijdens een reis door Nieuw-Zeeland belanden we in het dal van de Whanganui River. Hier mogen we overnachten in een traditioneel Maoridorp. Een bijzondere ervaring, want je wandelt er niet zomaar binnen. De bewoners willen eerst weten of wij wel met goede bedoelingen komen.

Onze buschauffeur bereidt ons onderweg alvast voor. We moeten een woordvoerder kiezen, iemand die namens de groep het contact aangaat met het dorpshoofd. De keuze valt al snel op Jan. Hij is normaal een stille kracht binnen de groep en dit is hét moment om hem in het middelpunt te zetten. Jan krijgt twee secondanten toegewezen en samen moeten ze zich voorbereiden op de welkomstceremonie. Zij zullen worden opgewacht door het stamhoofd en zijn vrouw.

Voor de poort van het dorp neemt de spanning toe. Dan klinkt de zware stem van een reusachtige Maori die Jan en zijn secondanten naar voren roept. Ze worden toegezongen in de taal van de Maori: “Wie zijn jullie? Waar komen jullie vandaan? Wat komen jullie doen?” Jan antwoordt dat wij vrienden zijn en met goede bedoelingen komen.

Benieuwd naar het einde van dit verhaal? Dat lees je hier in de nieuwste Reisbizz.

Recente berichten