8 oktober 2026
Thumbnail voor KLM eert Zeeuwse wijnhoeve met nieuw Delfts blauw huisje

KLM eert Zeeuwse wijnhoeve met nieuw Delfts blauw huisje

KLM heeft het 107e Delfts blauwe huisje onthuld. Het miniatuurtje is dit jaar een replica van Wijnhoeve De Kleine Schorre in het Zeeuwse Dreischor. De wijn van de hoeve wordt al meer dan twintig jaar aan boord van KLM geserveerd.

De Kleine Schorre ligt in Dreischor op Schouwen-Duiveland, vlak bij Zierikzee, en bestaat dit jaar 25 jaar. Inmiddels produceert de wijnhoeve zo’n 100.000 flessen per jaar. De wijn wordt in september, oktober, november en december geschonken aan passagiers in de World Business Class.

“Met ons 107e Delfts blauwe huisje eren we De Kleine Schorre, een partner die net als KLM durfde te pionieren en heeft laten zien hoe Nederlandse kwaliteit en vakmanschap internationaal gewaardeerd kunnen worden”, zegt Marjan Rintel, President & CEO van KLM bij de bekendmaking. “Dat maakt dit huisje een passend symbool voor onze 107e verjaardag.”

Derde Zeeuwse huisje

De Kleine Schorre is het derde Zeeuwse gebouw dat in de reeks wordt vereeuwigd. Eerdere huisjes waren gewijd aan panden in Middelburg en Veere. Eigenaar Johan van de Velde noemt de keuze een eer. “Dat onze wijnhoeve nu wordt vereeuwigd als Delfts blauw KLM-huisje, voelt als een prachtige bekroning op alles wat we de afgelopen 25 jaar hebben opgebouwd.”

Verjaardag

KLM onthult ieder jaar op de verjaardag van de maatschappij een nieuw Delfts blauw huisje. Sinds de jaren vijftig worden de miniaturen uitgereikt aan World Business Class-passagiers op intercontinentale vluchten. Sinds de jaren negentig zijn de huisjes gevuld met Bols Jenever.

Amsterdam is met ruim veertig huisjes de hofleverancier van de serie. Delft volgt met zeven, Leiden met vijf en Rotterdam met vier miniaturen. Ook plaatsen als Den Burg, Franeker en Joure hebben een eigen KLM-huisje, evenals Oranjestad op Aruba en Willemstad op Curaçao.

Recente berichten