Personal Touch Travel viert dit jaar haar twintigjarig bestaan en nam in augustus 2025 ReisCreaties over. Voor de maart-editie van het magazine ging Reisbizz op bezoek in Rijswijk voor een uitgebreide blik achter de schermen.
Aan een lange houten tafel in het nieuwe kantoor in Rijswijk schuiven twaalf medewerkers tegelijk aan voor de lunch. “De tafel wordt al te klein,” zegt Thea van Spaandonck. “We groeien sneller dan we dachten toen we het kantoor inrichtten”. Terwijl pakken Chocomel en Optimel rondgaan, spreken we met Thea, Arjan Kastelein en Inge Meijerman over een organisatie die volop in beweging is.
De gezichten achter de organisatie
Arjan Kastelein is algemeen directeur van Personal Touch Travel. Na zijn studie Bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit vertrok hij naar de Verenigde Staten om als reisleider te werken. “Een gekke combinatie misschien, maar ik kan het iedereen aanraden,” zegt hij lachend. Die periode betekende zijn eerste kennismaking met de reisbranche - een wereld die hij sindsdien niet meer heeft verlaten.
Hij vervulde jarenlang verschillende functies, onder andere als productmanager. In 2014 werd hij door Harry Aarsse benaderd voor een project binnen Personal Touch Travel. Dat project is inmiddels allang afgerond, maar Arjan bleef. Inmiddels staat hij aan het roer van een sterk gegroeide organisatie die de afgelopen jaren flinke stappen zette.
Thea van Spaandonck herkent veel in dat verhaal. Haar liefde voor de reiswereld ontstond al als achtjarig meisje, bladerend door reisbrochures op een reisbureau in Delft. Wat begon als een zaterdagbaan bij datzelfde reisbureau, groeide uit tot een loopbaan in commerciële en projectmatige functies. In 2009 startte ze als zelfstandig reisadviseur bij Personal Touch Travel en sinds 2022 is zij commercieel manager op het hoofdkantoor.
Inge Meijerman vertelt hoe haar ondernemerschap al vroeg begon. Als tiener pakte ze de trein naar Berlijn om van daaruit naar Menorca te vliegen voor vakantiewerk. Via Port Zélande en diverse (zaken)reisafdelingen bouwde zij haar ervaring verder uit. Ze ging aan de slag als ZRA bij zowel Personal Touch Travel als ReisCreaties en maakte uiteindelijk de overstap naar het hoofdkantoor. Daar voelt ze zich inmiddels helemaal thuis als supervisor accountsupport.
Twee merken, één organisatie
Arjan licht het verschil toe aan de hand van een voorbeeld dat tot de verbeelding spreekt. “Personal Touch Travel kun je zien als een all-inclusive hotel: een volledig ondernemersmodel waarin zelfstandige reisadviseurs vrijwel alles uit handen wordt genomen”. Naast die volledige ontzorging op het gebied van administratie, inkoop en klantwerving, investeert Personal Touch Travel ook intensief in marketing en zichtbaarheid. Zo wordt er data-gedreven ingekocht op Google, krijgt iedere ZRA een eigen geoptimaliseerde pagina en worden socialmediakanalen continu gevuld met professionele content waarop adviseurs kunnen meeliften. Veel van dat werk gebeurt achter de schermen, maar levert wel aantoonbaar nieuwe klanten op. “Laat de administratie maar aan ons,” zegt Arjan. “Dan kunnen ZRA’s hun zich richten op klanten en aanvragen, daar zit hun waarde.”
ReisCreaties werkt volgens een ander model. Dat label lijkt meer op een logies-en-ontbijtformule en is bedoeld voor reisprofessionals die vooral behoefte hebben aan een solide basis met systemen, inkoop en branche- en garantieregelingen, maar minder aan begeleiding of marketing. Ook de financiële afhandeling verschilt: Personal Touch Travel werkt met één factuurstroom, terwijl ReisCreaties er twee hanteert. Bij beide labels betalen ZRA’s een maandelijkse contributie.
Sinds augustus 2025 valt ReisCreaties onder Personal Touch Travel. Het zaadje voor de overname werd geplant tijdens het ANVR-congres in Oman. Een klein jaar later werd die stap werkelijkheid. Beide labels maken nu deel uit van dezelfde organisatie, maar behouden nadrukkelijk hun eigen identiteit.
Benieuwd naar het hele artikel? Lees verder in het nieuwste Reisbizz magazine.
Meer van dit soort verhalen lezen? Word member en ontvang elke maand het nieuwste magazine op je deurmat.