29 oktober 2026
Thumbnail voor Harco van Uden (Silverjet): ‘Onze grootste concurrent is de klant die zelf boekt’

Harco van Uden (Silverjet): ‘Onze grootste concurrent is de klant die zelf boekt’

De overname van Experience Travel en de integratie met Silverjet hebben de organisatie in korte tijd bijna twee keer zo groot gemaakt. Inmiddels staat er één bedrijf, maar volgens Harco van Uden is het werk nog niet klaar. De ondernemer blikt terug op de integratie, vertelt hoe de twee reisbedrijven elkaar versterken en kijkt vooruit naar de volgende fase.

Daarbij was het nadrukkelijk niet de bedoeling om beide organisaties volledig gelijk te trekken. Juist de verschillen in werkwijze, productaanbod en service ziet Van Uden als een kracht. Ook in de samenwerking met reisagenten zijn keuzes gemaakt: een kleinere groep partners, maar met een intensievere samenwerking.

Tegelijkertijd ziet Van Uden de reisbranche voor een belangrijke uitdaging staan. Niet een concurrerende reisorganisatie, maar de klant die zelf boekt, vormt volgens hem de grootste concurrent. Hoe zorg je er als reisbedrijf voor dat professioneel advies en persoonlijke service écht het verschil maken? Voor Silverjet en Experience Travel ligt een deel van het antwoord in bijzondere reiservaringen die verder gaan dan alleen vervoer en verblijf.

In gesprek met Reisbizz vertelt Van Uden wat de overname heeft geleerd, waar de kansen liggen, hoe hij het high-endsegment verder wil versterken en welke ambities hij nog heeft voor de organisatie. Je leest het interview in het Reisbizz Society nummer van oktober.

Recente berichten