9 oktober 2026
Thumbnail voor KLM-directeur Frédérique Pelger: ‘De vraag naar reizen blijft onverminderd groot’

KLM-directeur Frédérique Pelger: ‘De vraag naar reizen blijft onverminderd groot’

KLM ziet de vraag naar vliegreizen in Nederland ondanks hogere ticketprijzen en geopolitieke onzekerheid op peil blijven. Dat zegt Frédérique Pelger, directeur KLM Nederland en sinds kort Vice President Benelux, Dutch Caribbean & Suriname bij Air France-KLM. Wel ziet Pelger veranderingen in het boekingsgedrag van reizigers.

Zo wordt er vaker binnen Europa gevlogen en boeken consumenten steeds korter voor vertrek. “Ondanks die dynamiek blijft de vraag naar reizen onverminderd groot”, aldus Pelger. Tegelijkertijd staat KLM voor uitdagingen op het gebied van winstgevendheid, het inspelen op veranderende klantbehoeften en transparantie over ticketprijzen.

Onlangs tikte Autoriteit Consument & Markt (ACM) KLM op de vingers om ‘onweerstaanbare deals'. Naar aanleiding van dat onderzoek benadrukt Pelger dat prijzen niet worden aangepast op basis van individuele zoekopdrachten, maar afhangen van vraag en beschikbaarheid. "Het idee dat prijzen worden aangepast op basis van eerdere zoekopdrachten van een specifieke consument klopt simpelweg niet," stelt ze.

Verkoopkanalen

KLM blijft inzetten op zowel directe verkoop als samenwerking met reisbureaus, reisagenten en zakelijke reisorganisaties. Ongeveer de helft van de tickets wordt rechtstreeks verkocht, de andere helft via tussenpersonen. Tot slot wil KLM relevant blijven voor jongere reizigers, die niet automatisch voor de luchtvaartmaatschappij kiezen omdat hun ouders dat deden. “Het product moet daadwerkelijk relevant voor ze zijn”, aldus Pelger.

Lees het volledige interview met Frédérique Pelger op onze zusterwebsite Luchtvaartnieuws. Het interview verschijnt ook in het printmagazine van Luchtvaartnieuws.

Recente berichten