Woensdag is de nieuwe ICE3neo-trein met de naam ‘Amsterdam’ gedoopt op Amsterdam Centraal. De trein vertrok om 8:30 uur 's ochtends voor het eerst richting München, met een reistijd van zo'n 7 uur via onder andere Utrecht, Arnhem, Frankfurt en Stuttgart.
Sinds december 2024 rijdt de rechtstreekse verbinding tussen Amsterdam en München dagelijks. De route heeft zich in de afgelopen maanden bewezen als steeds populairder. Niet alleen voor reizigers die naar München willen reizen, maar ook voor degenen die doorreizen naar bestemmingen zoals de Alpen en Italië.
De aanschaf van deze nieuwe ICE-treinen is een reactie op de groeiende vraag naar internationale treinreizen, en een vervanging van de oudere modellen. In de toekomst zal de 'Amsterdam'-verbinding ook andere steden in Duitsland en België aandoen, waarmee de Europese netwerkverbindingen verder worden versterkt.
Tijdens de feestelijke ceremonie waren Anja Schöllmann, directielid van Deutsche Bahn Fernverkehr, Wouter Koolmees, president-directeur van NS, en Melanie van der Horst, wethouder, aanwezig. De trein werd officieel gedoopt door Van der Horst, die haar toespraak afsloot met de woorden: "Ik wens U, ICE-trein Amsterdam, uw bemensing en uw reizigers vele duurzame kilometers in Europa toe."
Op de hoofdfoto Wouter Koolmees, president-directeur NS.