29 oktober 2026
Thumbnail voor Transavia én easyJet voor de eerste keer (weer) vanuit Amsterdam naar Sal

Transavia én easyJet voor de eerste keer (weer) vanuit Amsterdam naar Sal

Transavia en easyJet zijn afgelopen dinsdag voor het eerst deze winter gestart met vluchten tussen Amsterdam en het Kaapverdische eiland Sal. De luchtvaartmaatschappijen arriveerden kort na elkaar op de luchthaven van Espargos, waarna de Transavia-vlucht doorging naar de nieuwe bestemming Praia. Met de komst van de twee maatschappijen wordt Sal deze winter rechtstreeks met meer vluchten vanuit Schiphol verbonden.

Transavia vertrok maandag omstreeks 7.30 uur vanaf Schiphol met een Airbus A321neo richting Sal. Na een vlucht van ongeveer zes uur landde het toestel op de Kaapverdische luchthaven. Vervolgens vloog het vliegtuig door naar de hoofdstad Praia, waarna het terugkeerde naar Amsterdam.

De vakantievlieger voert de vluchten naar Sal op maandag, dinsdag, vrijdag en zondag uit. In de kerstperiode en in het voorjaar komt daar een vijfde vlucht bij, die wederom doorvliegt naar Praia.

EasyJet vertrok ongeveer een halfuur na Transavia vanuit Amsterdam naar Sal. De Britse prijsvechter zette op de route een Airbus A320neo in. In tegenstelling tot Transavia vliegt easyJet uitsluitend tussen Amsterdam en Espargos, de luchthaven van Sal. Dat doet het vliegbedrijf driemaal per week, op dinsdag, donderdag en zaterdag.

Drie aanbieders vanaf Schiphol

Met de komst van Transavia en easyJet neemt het aantal rechtstreekse verbindingen tussen Nederland en de Kaapverdische eilanden deze winter toe. Ook TUI vliegt vanaf Schiphol naar Sal. Het vliegbedrijf combineert dagelijks deze vluchten afwisselend met een tussenstop op Boa Vista, São Vicente of in Banjul, de hoofdstad van Gambia.

Recente berichten