13 mei 2025
Thumbnail voor Prijzen vliegtickets stuwen inflatie: internationale vluchten 20 procent duurder dan vorig jaar

Prijzen vliegtickets stuwen inflatie: internationale vluchten 20 procent duurder dan vorig jaar

Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De prijzen van vliegtickets droegen het meest bij aan de stijging van de inflatie.

In april waren internationale vluchten 20,8 procent duurder dan een jaar geleden. In maart waren vluchten nog 1,4 procent goedkoper dan een jaar eerder. Ook de prijzen van een verblijf in bungalowparken hadden een opwaarts effect op de inflatie. April 2025 telde meer vakantiedagen dan april 2024, doordat de meivakantie vroeg viel.

Rond feestdagen en in vakanties zijn prijzen van goederen en diensten gerelateerd aan toerisme hoger omdat er dan meer mensen op vakantie gaan. De prijzen van motorbrandstoffen hadden daarentegen een drukkend effect op de inflatie. Motorbrandstoffen waren in april 8,9 procent goedkoper dan in april 2024. In maart waren de prijzen van motorbrandstoffen 5,1 procent lager dan een jaar eerder.

Recente berichten