Donderdag 26 februari wordt weer een dag vol stakingen in Italië. Grondpersoneel op vliegvelden en personeel van ITA Airways, easyJet en Vueling in Italië leggen het werk neer. De dagen erna wordt er gestaakt bij de Italiaanse spoorwegen.
De staking in de luchtvaart was eigenlijk op 16 februari gepland, maar om de op zondag afgesloten Olympische Winterspelen niet te verstoren, is die uitgesteld. Nu is het dus zover. ITA Airways verwacht dat 55 procent van de vluchten niet door kan gaan en meldt op de website welke dat zijn.
Ook ITA-vluchten van en naar AMS en BRU
ITA Airways verwacht dat 55 procent van de vluchten niet door kan gaan en meldt op de website welke dat zijn. Ook de vlucht AZ109 van Amsterdam naar Rome, AZ110 van Rome naar Amsterdam, AZ112 van Milaan naar Amsterdam, AZ113 van Amsterdam naar Milaan, de vluchten AZ153, AZ154,AZ160 en AZ165 van en naar Brussel zijn geschrapt.
Grondpersoneel in heel Italië staakt de hele dag, met uitzondering van de uren dat er een stakingsverbod geldt. Die verplichte uren zijn voor de passagiersluchtvaart van 7 tot 10 uur ’s ochtends en van 18 tot 21 uur. Voor bederfelijke waar geldt ook een verplichting deze te vervoeren.
Piloten en cabinepersoneel van ITA Airways, easyJet en Vueling staken donderdag van 13 tot 17 uur.
Eisen
Eisen van de vakbond voor het grondpersoneel zijn onder meer een eerlijkere berekening van vakantiedagen, een toeslag van minstens 30 procent voor werk op zondag, omkleedtijd aan het begin en einde van de dienst en een maaltijdcheque van 10 euro per dag.
Spoor
Op de avond van 27 februari begint de staking in het spoorvervoer, die vervolgens eindigt in de avond van de volgende dag. Gruppo FS Italiane (de staatsspoorwegen), Italo en Trenord nemen deel: ook in dit geval kan de impact aanzienlijk zijn.
De staking kan, zoals altijd, wijzigingen in de dienstverlening met zich meebrengen, zowel vóór de aanvang als na de beëindiging ervan.