Bijna heel Spanje heeft de stroom weer terug na de grootschalige storing die maandag was ontstaan. Netbeheerder Red Eléctrica meldt dat weer kan worden voldaan aan 99,16 procent van de vraag. Alle onderstations van het elektriciteitsnetwerk zouden weer actief zijn. Ook buurland Portugal werd getroffen door de grote stroomstoring.
Ook in Portugal, dat net als Spanje volledig zonder stroom kwam te zitten, is de stroomvoorziening bijna hersteld. Volgens de nationale netbeheerder zijn momenteel 6,2 miljoen van de 6,5 miljoen huishoudens weer aangesloten op het elektriciteitsnet.
Onder meer de steden Sevilla, Barcelona, Pamplona en de luchthaven Barajas bij Madrid zijn getroffen, melden Spaanse media zoals El Mundo. Volgens de Spaanse spoorwegmaatschappij Renfe ligt het treinverkeer stil. Ook de luchthaven van Lissabon is getroffen. Volgens de ANVR waren er op het moment van de stroomstoring zo'n tienduizend Nederlanders in Spanje en Portugal.
De autoriteiten onderzoeken de oorzaak van de storing en of er bijvoorbeeld sprake was van een cyberaanval.