Met dreigende woorden van de Amerikaanse president Trump, extra controles zoals op sociale media en nu ook de spanningen tussen Europa en de VS vanwege Groenland, liggen de Verenigde Staten onder vuur als vakantieland. Canada wordt gezien als een veilig alternatief. Maar volgens Amerika-expert Natasja Eshuis is dat eigenlijk niet haalbaar.
Canada is namelijk een veel kleinere bestemming. Het seizoen is er ook korter. Er zijn minder bedden, minder campers, minder campings én minder vluchten. Bovendien is Canada minder een familiebestemming. Desalniettemin is er een duidelijke verschuiving te zien in het aantal boekingen naar beide landen. Waar eerst 80 procent naar de VS ging en 20 procent naar Canada, zijn de verhoudingen nu 55 procent VS en 45 procent Canada. “En dat is niet omdat Canada is gegroeid, maar omdat de VS minder is geworden.”
Benieuwd naar het hele artikel? Lees hoe de drie directeuren: Wolfgang, Paul en Natasja met elkaar in gesprek gaan. Lees verder in het nieuwste Reisbizz magazine.
Meer van dit soort verhalen lezen? Word member en ontvang elke maand het nieuwste magazine op je deurmat.