3 augustus 2026
Thumbnail voor ‘Fly As You Are’: KLM en andere reisorganisaties varen mee tijdens WorldPride

‘Fly As You Are’: KLM en andere reisorganisaties varen mee tijdens WorldPride

De reiswereld liet zich afgelopen weekend zien tijdens WorldPride Amsterdam. Verschillende (reis)organisaties en luchtvaartmaatschappijen waren aanwezig bij de kleurrijke Canal Parade en besteedden op LinkedIn aandacht aan inclusie, diversiteit en een veilige reiservaring voor lhbtiq+-reizigers.

WorldPride vraagt wereldwijd aandacht voor de positie van de lhbtiq+-gemeenschap, want jezelf kunnen zijn is niet overal vanzelfsprekend. In ruim zestig landen zijn relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht nog altijd strafbaar. Ook populaire vakantiebestemmingen als Marokko en Maleisië kennen wetgeving die homoseksualiteit strafbaar stelt.

Eigen boot voor KLM/Delta, ANVR en Travel Counsellors op boot Equal Rights Coalition 

KLM stond tijdens WorldPride stil bij het thema dat iedereen zich vrij moet voelen om zichzelf te zijn. De luchtvaartmaatschappij voer samen met Delta Air Lines mee met een eigen boot tijdens de Canal Parade als officiële airlinepartner van WorldPride 2026. Onder het motto Fly As You Are benadrukte KLM op LinkedIn het belang van een omgeving waarin zowel medewerkers als passagiers zichzelf kunnen zijn.

Managing Director en Founder van Travel Counsellors Nederland & België Fred van Eijk was, samen met ANVR-directeur Frank Radstake en Hanita van der Meer, Director Marketing, Communication & Events en woordvoerder van de ANVR, te gast op de boot van de Equal Rights Coalition, op uitnodiging van het Spaanse verkeersbureau.

Zowel Frank Radstake als Fred van Eijk deelden hun ervaringen op LinkedIn. Radstake noemde Amsterdam een "prachtig voorbeeld" van hoe mensen uit alle werelddelen samenkomen. Van Eijk schreef dat reizen mensen samenbrengt, perspectieven verruimt en laat zien dat we meer met elkaar gemeen hebben dan wat ons verdeelt.

Regenboog op Schiphol

Ook Schiphol besteedde aandacht aan WorldPride. Op de luchthaven werd bagageband 4 tijdelijk omgetoverd tot een regenboogvlag. De luchthaven deelde daarvan beelden op LinkedIn als eerbetoon aan WorldPride Amsterdam.


Recente berichten