"We merken allemaal dat de inkomsten van luchtvaartmaat-schappijen explosief toegenomen zijn door de opbrengsten uit anciliaries, je kent het wel", schrijft Travel Counsellor Kees Bikker in zijn nieuwste column in Reisbizz Magazine. "Koffers, zitplaatsen en upgrades naar een andere klasse. Daarbij schromen ze alleen niet om steeds opzichtelijker geld binnen te harken. Lees en kijk of je het patroon herkent."
Vorig jaar vloog Kees van Schiphol naar Bangkok met drie personen. "Dan ga je een paar weken voor vertrek eens kijken of het nodig is om zitplaatsen te reserveren. Toen de seatmap zich opende, zag je een zee van lege zitplaatsen die je zo kon boeken voor een lekker bedrag. Als ik toen zou kiezen voor drie plekken naast elkaar, dan had ik tientallen combinaties kunnen boeken." Voor Kees geen signaal om zich druk te maken over drie plekjes naast elkaar in de Boeing. "Maar kort voor check-in besloot ik voor alle zekerheid toch nog maar even te kijken hoe het er voor stond. Dan zou ik alsnog drie plekjes kunnen boeken. En er was eigenlijk maar vrij weinig veranderd. Ik kon alsnog heel veel plaatsen bij elkaar boeken."
Vol vertrouwen vulde hij een paar uur later, zodra dat kon, zijn gegevens in voor de check-in. "Dat ging lekker vlot. Maar dat kwam ook omdat je tijdens het inchecken niet meer langs de seatmap kwam. Dat stapje werd heel sneaky overgeslagen. En voordat ik er erg in had werden er drie boarding passes uitgespuugd: 31A, 34D en 39B."
Het gevoel dat Kees kreeg was dat ze werden afgestraft voor het niet tegen forse betaling boeken van de zitplaatsen. "Dat gevoel werd dubbel bevestigd, toen ik aan de gate bij vertrek aan de purser vroeg om onze zitplaatsen misschien dan toch wat meer in de buurt van elkaar te krijgen. 'U heeft zeker niet vooraf uw zitplaats gereserveerd?', snoefde de man vanachter zijn balie. Met veel beleefdheid en geduld van onze kant kregen we het alsnog voor elkaar om in ieder geval twee van ons naast elkaar te krijgen. Met een 'volgende keer matsen we u niet meer' mochten we het vliegtuig in."
Wil jij de hele column van Kees lezen? Ga dan naar de nieuwste uitgave van Reisbizz Magazine.