Verschillende reisorganisaties lokken consumenten nog altijd met onjuiste reisaanbiedingen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de Consumentenbond.
De organisatie onderzocht de tien grootste online reisaanbieders en analyseerde per aanbieder 25 aanbiedingen, verspreid over meerdere meetmomenten. De uitkomsten komen grotendeels overeen met die van een jaar eerder.
Slechtste scores
Uit het onderzoek blijkt dat Prijsvrij/D-reizen (14 van de 25), Dé VakantieDiscounter (12 van de 25) en Alltours en Expedia (beide 11 van de 25) het slechtst scoren. Bolderman/Effeweg.nl en TUI presteren juist het best, met 23 van de 25 correct bevonden aanbiedingen.
Volgens de Consumentenbond zijn sommige reizen helemaal niet beschikbaar, of niet boekbaar voor de geadverteerde prijs.
“Reisaanbieders overtreden hiermee de wettelijke regels,” zegt Sandra Molenaar. “Ze moeten ervoor zorgen dat reizen waarmee ze adverteren ook daadwerkelijk en tegen de genoemde prijs beschikbaar zijn.”
Minder verborgen kosten
De Consumentenbond heeft de afgelopen jaren meerdere klachten ingediend bij de Reclame Code Commissie (RCC) over misleidende aanbiedingen. Dat heeft effect gehad: verborgen kosten komen nog slechts sporadisch voor en aanbiedingen vermelden vaker duidelijk wanneer vertrek alleen vanuit het buitenland mogelijk is.
Daarnaast oordeelde het College van Beroep van de Stichting Reclame Code eerder dit jaar dat bepaalde advertenties van Prijsvrij/D-reizen misleidend zijn.
“D-reizen en Prijsvrij beloven ons vóór juni met een oplossing te komen voor dat soort lokkertjes,” aldus Molenaar. “Doen ze dat niet, dan ondernemen we juridische stappen.”